Taniec to jeden z najlepszych sposobów na utratę zbędnych kilogramów. O tym jak bardzo prawdziwe jest to stwierdzenie przekonało już się wiele naszych kursantek, które zdobywając umiejętności taneczne pozbyły się wielu niechcianych kilogramów.

Mimo to wiele Pań, które kontaktują się z nami zastanawia się jakie efekty może przynieść im taniec. Dlatego wpadliśmy na pomysł stworzenia tego przewodnika dotyczącego tematu – odchudzanie poprzez taniec. Serdecznie zapraszamy od lektury.

Czy taniec jest skutecznym sposobem na odchudzanie?

Jedną z podstawowych zasad redukcji wagi jest konsekwentna zmiana stylu życia. Nie ma się co oszukiwać – odchudzanie jest trudnym procesem na który składa się prawidłowa dieta i aktywność ruchowa. Wielu osobom trudno jest wytrwać w swoich postanowieniach dotyczących np. regularnego biegania czy wizyt na siłowni.

Trening aerobowy + dobra zabawa = klucz do zdrowego odchudzania

Taniec zamiast typowego fitnessu to świetna alternatywa. Zajęcia nauki tańca są dynamiczne, inspirujące i co najważniejsze są wymagającym treningiem mięśni całego ciała. Tańcząc regularnie wzmocnić i wysmuklić mięśnie nóg, placów i ramion oraz stracić tkankę tłuszczową zgromadzoną w tych rejonach ciała.

Trenuj i chudnij sama lub z partnerem

Podnoszenie umiejętności tanecznych wymaga nie tylko regularnych wizyt w szkole tańca, ale także częstego powtarzania poznanych kroków i figur celem ich utrwalenia. Jest to kolejna doskonała okazja, aby palić kalorie, które w innym wypadku zagościłyby na naszym brzuchu, biodrach czy udach.

Co bardzo ważne nie ma tu zupełnie znaczenia czy trenujemy sami czy z partnerem. Jeżeli nie mamy towarzysza do tańca możemy wybrać styl solowy (sprawdź kursy tańca dla singli) lub skorzystać z pomocy w znalezieniu partnera do tańca.

Taniec a odchudzanie – jakie efekty przyniesie nam regularny trening?

Podczas zajęć tanecznych często tracimy rachubę czasu i kompletnie zapominamy o liczeniu kalorii. Zamiast męczyć się – releksujemy ciało i umysł oraz doskonale się bawimy. I świetnie ponieważ tańcząc gubimy kalorie w optymalnym tempie – w zależności od rytmu oraz rodzaju tańca możemy spalić od 250 do 500 kalorii w ciągu godzinnych zajęć. Zalecania ilość treningów to 2 – 3 w tygodniu, ponieważ dzięki temu nasz bilans kaloryczny może uszczuplić się o 1500 kalorii w skali tygodnia.

Dodatkową zaletą jest rozwijanie kontroli nad naszym ciałem i ruchami przez nie wykonywanymi. Dzięki temu nasze wyniki w innych sportach czy nawet wykonywanie codziennych czynności znacząco się poprawią.

Tańcząc możemy poprawić postawę naszego ciała i ograniczyć garbienie. Dzięki opiece trenerów tańca oraz nacisku na utrzymanie nienagannej sylwetki możemy znacząco poprawić prezencję naszego ciała również poza parkietem.

Nie zapominajmy o dodatkowej pewności siebie oraz wdzięku jaki daje nam pewność na parkiecie. Uczestniczki kursów tańca dla Pań w Akademii Tańca Sulewski potwierdzą ;).

Taniec a odchudzanie – podsumowanie

  1. Taniec poprawi twoją postawę, koordynację ruchową oraz zdolności motoryczne;
  2. Zyskasz smukłą sylwetkę – szczególnie korzystnie wpłynie na nogi i pośladki;
  3. Tańcząc regularnie z łatwością stracisz na wadze – Im bardziej wymagający taniec tym utrata kilogramów szybsza;
  4. Koniec z garbieniem się – taniec poprawi twoją sylwetkę.