Jak seniorzy spędzają weekendowe wieczory? Opiekują się wnukami? Grają w szachy albo brydża w gronie najbliższych przyjaciół? A może oglądają telewizję, czytają lub rozwiązują krzyżówki, słuchając radia? A gdyby tak wyobrazić sobie seniorów… jak tańczą?

Dużo się mówi o pomysłach na aktywizację seniorów. Są uniwersytety trzeciego wieku, przeróżne kluby seniorskie i inicjatywy społeczne, dzięki którym seniorzy mogą się poczuć zauważeni, wspierani i doceniani. My również chcemy, by seniorzy żyli pełnią życia i korzystali z niego pełną piersią niezależnie od wieku. Właśnie dlatego w Akademii Tańca organizujemy… wieczorki taneczne dla seniorów!

W każdą sobotę i niedzielę od 16:00 do 20:00 przenosimy seniorów do czasów ich młodości. Do czasów, w których tańczyli do białego rana na prywatkach i w słynnych warszawskich klubach. Włączamy piosenki, których słowa wyśpiewają z pamięci mimo upływu lat, i oddajemy parkiet w sali tanecznej, by znów mogli poczuć się tak jak przed laty.

Choć sala jest nowoczesna, przestronna i klimatyzowana, to podczas imprez tanecznych dla seniorów czuć niepowtarzalną atmosferę sprzed lat – wesołą i nostalgiczną jednocześnie. Wystarczy spojrzeć, jak w czasie tańca łączy ich trudna do opisania nić porozumienia i zachwyci się tym w milczącym (albo i nie 😉 podziwie.

Wieczorki taneczne dla seniorów to 4 godziny fantastycznego czasu wypełnionego tańcem, rozmowami, wspomnieniami, a także planami na przyszłość – nie tylko tę związaną ze spotkaniem w kolejny weekend. Wszystko dlatego, że w murach Akademii Tańca zawiązują się seniorskie przyjaźnie, które przenoszą się do codziennego życia.

Obserwujemy to z radością i dumą.

To właśnie jest nasza misja – łączyć ludzi poprzez taniec.