Mówi się, że jaki sylwester, taki cały rok. Zamiast przesiedzieć zabawę na kanapie, unikając zaproszeń na parkiet, weź sprawy w swoje ręce – jeszcze dziś zapisz się na kurs tańca i wejdź w Nowy Rok tanecznym krokiem!

Jeśli sądzisz, że jest za późno, spieszymy Cię pocieszyć: już na pierwszych zajęciach nauczysz się podstawowych kroków, które pozwalają na swobodne poruszanie się w tańcu. Kolejne godziny treningów to nauka naturalnego dostrajania ciała do muzyki. Z pewnością wiesz, co mamy na myśli – wystarczy, że popatrzysz na to, jak wygląda para tancerzy. Ich każdy ruch, gest i każde spojrzenie są jak zakodowana wiadomość, którą potrafi zrozumieć i odczytać tylko partner.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to dziwne porównanie, ale z tańcem jest podobnie jak z nauką pisania. Pamiętasz swoje pierwsze litery kreślone w zeszycie? Były trochę nieudolne, nierówne i koślawe, ale wraz z kolejnymi ćwiczeniami zyskiwało się wprawę, która pozwalała pisać bez konieczności skupiania się nad następnym ruchem ręki. Zapewniamy, że taniec jest taką samą nauką jak każda inna (choć na pewno dużo przyjemniejszą niż dziedziny, za którymi nie przepadamy), a raz poznanych kroków i figur się nie zapomina.

Grudniowy kurs tańca daje szansę nie tylko na to, by czuć się gwiazdą parkietu wyłącznie w sylwestra. Zabawa w ostatnią noc mijającego roku rozpoczyna karnawał, a do czego służy ten czas? Do radości i tańca! W tym okresie możemy choć na chwilę stać się bardziej spontaniczni. Przetańczyć noc do białego rana? My jesteśmy na tak i gorąco namawiamy do tego samego!

W dorosłej, odpowiedzialnej i zabieganej codzienności czas karnawałowej zabawy daje możliwość wzięcia głębokiego oddechu oraz poczucia radości życia. Doskonale wiemy, że taniec wyzwala tę radość jak nic innego. Przekonamy o tym wszystkich chętnych już na najbliższym kursie w Akademii Tańca.