Trudno wymienić wszystkie korzyści, które przynosi taniec. Z pewnością to doskonały sposób na wyrzeźbienie zgrabnej sylwetki, spalenie dodatkowych kalorii oraz wzmocnienie mięśni. Niezależnie czy będzie to walc angielski, rock and roll czy taniec nowoczesny – zawsze przyniesie mnóstwo satysfakcji i radości.

Jednak nie tylko nasze ciało czerpie korzyści z tańca, ale również nasz umysł, redukując stres, uwalniając endorfiny i poprawiając jakość życia. Naukowcy odkryli jeszcze jedną niezwykłą korzyść wynikającą z tańca. Dowiedziono, że nauka tańca w parze może działać jak lek przeciwbólowy!

Żaden sport nie wyrabia w takim stopniu wytrzymałości fizycznej i psychicznej. Regularne treningi zdecydowanie poprawią stan naszego zdrowia, pozwalając oderwać się od codziennych problemów i stresu. Szczególnie na początku przygody z zajęciami tanecznymi, nie zawsze liczą się idealne i precyzyjne ruchy. Najważniejsze jest bowiem nasze zaangażowanie i dobre samopoczucie. W tańcu chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. Parafrazując: „Tańczyć każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej…” ;-). W zajęciach mogą brać udział dzieci, osoby młode, seniorzy, niezależnie od stopnia sprawności fizycznej.

Taniec jest jedną z najbardziej popularnych metod wyrażania emocji. Wirowanie na parkiecie pozwala nam wyrzucić wszystkie złe emocje i uwierzyć w siebie. Lekcję tańca możemy porównać do wizyty u dobrego psychoterapeuty. Regularne ćwiczenia taneczne przy dobrej muzyce potrafią zdziałać cuda! Znika znużenie, napięcie, a nawet stany depresyjne.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że nauka tańca to strzał w dziesiątkę. Jednak warto pamiętać, że tylko systematyczny taniec, ale bez nadmiernego przeciążania organizmu, pozwoli czerpać nam z niego same korzyści. Ogromne znaczenie ma również odpowiedni dobór stylu tańca, pasujący do naszego charakteru i temperamentu. Akademia Tańca Ireneusza Sulewskiego – najlepsza naszym zdaniem szkoła tańca w Warszawie – zaprasza na dobrą zabawę i niezapomniane przeżycia.

Taniec dla zdrowia i lepszego humoru
5 (100%) 3 votes