Wydaje się, że taniec ma niewiele wspólnego z biznesem – to przecież dwa przeciwległe bieguny działania. W biznesie się negocjuje, twardo ustala warunki i realizuje cele. W tańcu – odpręża i daje prowadzić muzyce. Czy w takim układzie sił połączenie w parę biznesu i tańca ma szansę się udać? I co dobrego może z tego wyniknąć dla przedsiębiorcy?

Wiemy, jak wymagające jest prowadzenie firmy, w końcu sami od lat zajmujemy się rozwojem Akademii Tańca. W codziennych obowiązkach, które dają nam mnóstwo radości, satysfakcji i poczucia spełnienia staramy się także znajdować chwile, by spędzić czas nie jako instruktorzy tańca, lecz jak jako osoby, którym taniec sprawia przyjemność. Po latach doświadczeń z całą pewnością możemy stwierdzić, że nie ma nic bardziej ożywczego dla przedsiębiorcy niż oderwanie się myślami i ciałem od swojego biznesu.

Dlaczego? Oto 3 powody, dla których warto zapisać się na lekcje tańca, będąc przedsiębiorcą:

  1. Rozluźnisz napięcia w ciele i zyskasz energię do działania

Prowadząc biznes, nieustannie szuka się inspiracji, czyta o dobrych praktykach i dokształca się w różnych dziedzinach. Jest tyle rzeczy do zrobienia, klienci czekają, w dodatku cały czas czujesz na plecach oddech konkurencji. Czujesz jak Twoje ciało coraz bardziej się napina i usztywnia. Na parkiecie rozluźnisz spięte mięśnie, które domagają się uwagi, i zyskasz energię, która przeniesie się do Twojej biznesowej codzienności. Zapewniamy, że prowadzenie interesów z energicznymi, uśmiechniętymi i rozluźnionymi ludźmi to czysta przyjemność!

  1. Poszerzysz perspektywę i wpadniesz na genialne pomysły

Kiedy umysł nieustannie jest w pracy, zawęża się perspektywa. Warto regularnie robić przerwy w zajmowaniu się obowiązkami, by móc na nowo poczuć impuls do dalszego działania. Naprawdę trudno wpaść na dobry pomysł, gdy cały czas się myśli. Katalizatorami genialnych pomysłów są odpoczynek i aktywność fizyczna. Zrelaksowani lub pozytywnie doładowani endorfinami po lekcji tańca jesteśmy otwarci na inspiracje z zewnątrz. To one poszerzają perspektywę i dają świeże spojrzenie na wszystko, co nas otacza.

  1. Zyskasz czas dla siebie

Wiemy, że to brzmi jak truizm, jednak naprawdę uważamy, że zadbanie o czas dla siebie to najlepsza długofalowa inwestycja, na której zyskają wszyscy: Ty, Twoi bliscy i kontrahenci. Nasze obserwacje i doświadczenia potwierdzają, że osoby, które dbają o to, by w ich kalendarzu znalazł się czas, w którym mogą całkowicie zapomnieć o pracy, mają jaśniejszy umysł, są zdrowsi, łatwiej się koncentrują i szybciej regenerują. Rozwijają także swoją intuicję, a intuicja to najlepszy przyjaciel każdego człowieka – zarówno w życiu, jak i w biznesie!