Jest mnóstwo poradników, które rozpoczynają się od słowa „jak”. Chcemy wiedzieć, jak zacząć biegać, programować i tanio podróżować. Postanowiliśmy, że napiszemy krótki poradnik, jak zacząć tańczyć. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki będą dla Was pomocne. I oczywiście, że zobaczymy się na parkiecie w Akademii Tańca!

Do tego, aby zacząć tańczyć, potrzebujecie przede wszystkim chęci. Jeśli już je macie, na pewno przyda Wam się wygodny strój, woda i… rozgrzewka. Ale po kolei.

Strój do tańca – jaki wybrać

Moglibyśmy napisać: to zależy. Skupmy się jednak na tym, co najważniejsze: na wygodzie. Strój musi być wygodny i niekrępujący ruchów. Do doskonalenia techniki tanecznej, tańca klasycznego i nowoczesnego sprawdzi się strój sportowy: legginsy lub krótkie spodenki i t-shirt, dla pań dodatkowo odpowiedni biustonosz. Jeśli czytają nas kobiety, które marzą o nauce salsy lub innego tańca towarzyskiego, polecamy rozważyć sukienki. Będą tańczyć razem z Wami, reagując na każdy ruch, a Wy przy okazji poczujecie, jak w tańcu zachowuje się ubranie.

Buty do tańca – jakie najlepsze

Wybór butów do tańca zależy od… jego rodzaju. Jeśli chcecie tańczyć taniec klasyczny lub balet – wybierzcie baletki lub jazzówki. Jeśli taniec nowoczesny – idealnym wyborem będą adidasy. Do tańca towarzyskiego na poziomie początkującym polecamy wygodne obuwie sportowe, zaś średniozaawansowanym – buty na niewielkim obcasie (4-6 cm) dla pań, dla panów z kolei – taneczne buty męskie do łaciny.

Rozgrzewka przed zajęciami

Rozgrzewka przed tańcem jest równie ważna jak ta przed bieganiem. Wystarczy rozruszać stawy od stóp do głowy, kręcąc kółeczka w jedną i drugą stronę. Każde zajęcia zaczynamy właśnie od rozgrzewki, dlatego warto przychodzić na nie punktualnie, aby jej nie stracić. Rozpoczęcie tańca bez rozgrzania stawów odradzamy z prostego powodu – łatwo wtedy o kontuzje.

Przed zajęciami tanecznymi – dodatkowe wskazówki

Na zajęcia taneczne warto zabrać butelkę wody, a przed wejściem na salę zostawić w szatni wyciszony telefon. Pamiętajcie, że czas tańca jest czasem dla was – wykorzystajcie go w pełni. W torbie warto mieć także dezodorant, odświeżające chusteczki i… gumę do żucia. Ta ostatnia rzecz przyda się Wam zwłaszcza wtedy, kiedy tańczycie w parze, a przed zajęciami zjedliście intensywnie lub charakterystycznie pachnącą potrawę.

Jak widzicie, rozpoczęcie przygody z tańcem jest bardzo proste. Jeśli tylko macie ochotę – przyjdźcie do nas na pierwsze zajęcia. A gdy pojawią się dodatkowe pytania – z przyjemnością na nie odpowiemy!