Zabawa, nauka i praca – te trzy filary życia przeplatają się w życiu każdego człowieka, niezależnie od tego, ile ma lat. Taniec łączy je wszystkie. Jeśli jesteś rodzicem i zastanawiasz się, czy warto zapisać dziecko na naukę tańca, poznaj powody, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Do tego, że taniec bawi, uczy i rozwija, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. My lubimy konkrety, dlatego piszemy o tym, jaki wpływ ma taniec ma każdy z  wymienionych wcześniej filarów.

ZABAWA PEŁNA RADOŚCI

Spontaniczna reakcja na muzykę wyzwala u dzieci swobodną ekspresję ruchu. To coś, co bez nauki tańca zatraca w sobie zatrważająca liczba dorosłych. A przecież obserwowanie ludzi, którzy tańczą tak, jakby świat wokół nich nie istniał, to jedna z rzeczy, którą uwielbiamy, prawda? Nauka tańca jest dla dzieci przede wszystkim przyjemnością i źródłem pozytywnych doświadczeń, zarówno tych emocjonalnych, jak i estetycznych.

NAUKA ŻYCIA W PRZESTRZENI

Świadomość własnego ciała i wyczucie rytmu to jedne z wielu umiejętności, których dziecko uczy się poprzez taniec. Czy najważniejsze? Naszym zdaniem istotne, uważamy jednak, że warto wskazać także te, które mają zupełnie inny, bardzo ważny cel – budują wizję obecności dziecka w zmieniającym się świecie. Mamy na myśli przede wszystkim uświadomienie sobie przestrzeni wokół i dzielenie jej z innymi ludźmi, współpracę w grupie oraz empatię. Na końcu wskażemy dyscyplinę, która jest trampoliną do osiągania celów i realizacji marzeń.

ROZWÓJ PAMIĘCI I KONCENTRACJI

Taniec rozwija przede wszystkim psychomotorykę oraz wszystkie cechy motoryczne, które budują ogólną koordynację wzrokowo-ruchową. Ale to nie wszystko, bo w świecie migających obrazów i chęci spróbowania wielu różnych opcji w jak najkrótszym czasie ważne są także inne umiejętności. Mamy na myśli koncentrację, kształtowanie i rozwijanie pamięci oraz szybkość reakcji dostosowaną do sytuacji.

Wyposażony w nie młody człowiek jest pewniejszy i bardziej świadomy, a jednocześnie dużo bardziej wrażliwy na otaczający go świat. I mimo że parkiet jest niewielką, dość ograniczoną przestrzenią, będzie potrafił odnaleźć się w rzeczywistości, która go otacza i której jest częścią.

 

Sprawdź ofertę kursów tańca dla dzieci i młodzieży:

Kurs tańca dla dzieci

Kurs tańca dla młodzieży

Szkoła musicalowa – Akademia Młodych Talentów